Zwalczanie moli kapuścianych

Robisz wszystko, co możliwe, aby mieć zdrowy wzrost i "bang" twoje rośliny dostać slammed przez jakiegoś krytyka lub innego. Co robicie?

Ponieważ coraz więcej z nas jest zaniepokojonych zmianami klimatycznymi spowodowanymi chemikaliami i tym podobnymi, zwracamy się ku starym sposobom kontroli. Oznacza to, ogólnie rzecz biorąc, naturalną kontrolę wszystkich tych insektów, które pomagają sobie w naszych uprawach wiecej pomocnych wskazowek.

Miesiąc kapusty:

Ten miesiąc składa swoje jaja na liściach kapusty, a rezultatem są gąsienice. Szybka utrata liści z uprawy, jest konsekwencją tego kliknij tutaj.

Najlepszy i pewny sposób radzenia sobie z tym jest wziąć wiadro z gorącą wodą i przejść wokół swoich roślin codziennie i odebrać gąsienice off i upuścić je w wiadrze. To zajmuje czas i jest nieprzyjemne.

Lepszym sposobem jest pułapka na miesiąc przed złożeniem jaj. Robisz to przez umieszczenie małej deski (rozmiar maty piwnej jest idealny) wokół obszaru upraw, rozmazać trochę melasy na nim i będzie złapać sporo miesięcy.

Jeśli masz dużą plamę rabarbaru, użyj odrzuconych liści do zrobienia mocnej herbaty, pozostaw ją do ostygnięcia i zalej nią swoje uprawy, dając im dobre moczenie. Chodzi o to, że zapach, który jest wydany myli ćmy i będzie iść gdzie indziej. To musi być zrobione co cztery do pięciu dni, częściej, jeśli pada deszcz. strona
Próbowałem tego i to działa, jedyny kłopot to potrzebujesz dużej łaty rabarbaru.

Teraz to jest rzecz, której boją się ćmy kapusty, ponieważ zabija je martwe. Nazywa się fire spray. To naprawdę działa dobrze na większość robaków i roślin.

Oto jak się go robi:

4 główki czosnku

6 dużych gorących papryczek chili lub 3 łyżki stołowe gorącego chili zasilane.

4 krople płynnego detergentu

1 duża łyżka pełna oleju roślinnego ciag dalszy

35 płynnych uncji wody ( 7 filiżanek USA )

Umieść całą partię w blenderze, a następnie przesiej przez filtr do kawy lub jakiś taki.

Przechowywać w słoiku w lodówce z etykietą.

Jeśli twój blender nie jest wystarczająco duży, aby wziąć całą tę wodę; włóż tyle wody, ile możesz i dodaj resztę po zmieszaniu.

Umieść mieszaninę w sprayu ogrodowym i zrobić mały ślad z nim pierwszy, aby zobaczyć, jaki efekt będzie miał na rośliny.

Spray go po obu stronach liści i wszystko, co nie jesteś pewien, spray go na ziemi wokół zakładu.

Rozpylam go w dół szczurzych dziur i stwierdzam, że wkrótce się wyprowadzają i zakładają dom gdzie indziej.

To był mój sąsiad na działce, który dał mi ten przepis; to przychodzi z ostrzeżeniem zobacz tutaj.

Zawsze noś rękawice i ochraniacze na oczy. Po użyciu umyj ręce.

Opryskiwać uprawę co trzy do sześciu dni lub częściej, jeśli pada deszcz.

Kiedy mole kapuściane znikną, przechodzę na znacznie lżejszy środek odstraszający.

Używam naturalnego mydła w płynie, takiego jak Aloe Vera lub podobnego. Rozlewam 4 ml na dwie kwarty wody i spryskuję moje uprawy raz w tygodniu, po obu stronach liści.

Uważam, że to trzyma większość szkodników z dala. Jeśli pojawi się jakaś ćma kapuściana, należy zastosować kolejną dawkę sprayu ogniowego.